PRZEWIŃ  STRONĘ

rolety

Blog

Charakterystyka żaluzji drewnianych

Żaluzje okienne mogą być wykonane z różnych materiałów, w zależności od tego, czy zamontowane będą wewnątrz pomieszczenia, czy na zewnątrz. Do najbardziej uniwersalnych modeli zaliczane są żaluzje drewniane, wpisujące się także we współczesny trend eko. Zastosowanie naturalnych materiałów sprawdza się w aranżacji większości pomieszczeń, a ponadto nadaje im ponadczasowego i wyjątkowego charakteru. Co sprawia, że drewniane żaluzje są tak popularne?

 

Najważniejsze cechy żaluzji drewnianych

 

Drewno jest materiałem dostępnym w bogatej ofercie kolorystycznej, dlatego łatwo go dopasować do pomieszczeń w każdym stylu. Jego naturalność pozwala nadać pomieszczeniom eleganckiego i jednocześnie nowoczesnego wyglądu. Bardzo istotnym elementem żaluzji drewnianych jest drabinka, która utrzymuje lamele w pozycji poziomej. Żaluzje drewniane mogą mieć drabinkę w wersji sznurkowej lub w formie tekstylnej taśmy. Umożliwia ona także regulację ustawienia lamelek – dzięki temu możliwe jest całkowite odsłonięcie lub zasłonięcie okna bez podnoszenia żaluzji. Osiąga się to przez ustawienie lamelek w odpowiedniej pozycji. Sama drabinka stanowi element dekoracyjny, może być kolorystycznie zbliżona do koloru lamel lub z nimi kontrastować. Na charakter drewnianych żaluzji wpływ mają także maskownica rynny górnej, pokrętło i obciążnik sznurka. Zarówno drabinka, jak i same lamelki mogą mieć różne szerokości, co umożliwia dostosowanie ich do wielkości i rodzaju okien. Przy małych oknach najlepiej zastosować lamele 25 mm, przy drzwiach tarasowych i dużych przestrzeniach wykorzystywane są lamele 50 i 70. Producenci żaluzji drewnianych posiadają także rozwiązania do okien o nietypowych kształtach oraz z ręcznym lub elektrycznym mechanizmem sterowania.

 

Wady i zalety osłon drewnianych

 

Żaluzje drewniane przede wszystkim wprowadzają w pomieszczeniu bardziej przytulny nastrój. Drewno w pewnym stopniu zapewnia także też ochronę zarówno przed upałem, jak i przed chłodem. Ponadto izoluje pomieszczenie, w którym jest wykorzystane. Do zalet żaluzji drewnianych można zaliczyć także ich funkcjonalność – sprawdzają się idealnie zarówno jako zabezpieczenie przed nadmiernym światłem, jak i przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Do wad żaluzji drewnianych można zaliczyć trudności w podnoszeniu niektórych modeli oraz osadzanie się kurzu na lamelkach. Są one również mało odporne na wilgoć, długą ekspozycję słoneczną i inne niekorzystne warunki. Dlatego decydując się na ich kupno, warto zainwestować w żaluzje najwyższej jakości, odpowiednio zaimpregnowane. Pozwoli to na zachowanie atutów przez długie lata.

Wróć do bloga

Kontakt

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

rolety

LUZINO

ul. Rumiankowa 8

rolety

609-726-361

rolety
rolety