PRZEWIŃ  STRONĘ

rolety

Blog

Jak działają rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc to rodzaj wielofunkcyjnych rolet okiennych łączących w sobie zalety zarówno firan, jak i zasłon. Co więcej, ich uniwersalny, minimalistyczny design pozwala na dopasowanie ich do większości rodzajów aranżacji wnętrz.

Co warto wiedzieć o roletach dzień-noc


Rolety dzień-noc posiadają charakterystyczną konstrukcję, za pomocą której możemy mieć niemal całkowitą kontrolę nad ilością światła słonecznego przedostającego się do pomieszczenia. Oprócz możliwości odcięcia dopływu światła rolety zapewniają nam również niezbędną prywatność - dzięki nim wnętrze jest bowiem całkowicie niewidoczne z ulicy.

Tkanina zastosowana w roletach dzień-noc składa się z dwóch rodzajów materiałów - zaciemniającego i przejrzystego - tworzących poziome pasy o takich samych wymiarach i umieszczonych w równej odległości względem siebie. Co więcej, inaczej niż ma to miejsce w przypadku innych rodzajów rolet, tu tkanina naciągnięta jest na dwie rolki - górną i dolną. Posługując się znanym ze zwykłych rolet łańcuszkiem, możemy regulować stopień, do jakiego poszczególne pasma mają nachodzić na siebie nawzajem, i tym samym kontrolować oświetlenie pokoju, a także jego widoczność  z zewnątrz.

Rolety dzień-noc występują w zróżnicowanych wariantach zarówno pod względem estetycznym, jak i z uwagi na rodzaj zastosowanej konstrukcji. W kwestii tej ostatniej do wyboru mamy zazwyczaj:

- rolety klasyczne - nazywane również wolnowiszącymi, montowane są na suficie lub na ścianie ponad oknem,

- rolety w kasecie - nowoczesna i funkcjonalna wersja rolety klasycznej, w której pasmo tkaniny znajduje się w specjalnej ramie ułatwiającej regulację. Może zostać przyklejona do ściany lub podwieszona na specjalnych haczykach,

- minirolety - wyposażone w dodatkową żyłkę sprawiającą, że pasmo tkaniny dokładnie przylega do szyby. Montowane podobnie jak rolety w kasecie, poprzez podwieszenie lub przyklejenie.

Oprócz właściwości czysto funkcjonalnych rolety dzień-noc mają jeszcze jedną podstawową zaletę - jest nią nowoczesny i uniwersalny design, który sprawia, że będą doskonale wyglądały niemal w każdym pomieszczeniu. Możemy ponadto wybrać określony wariant kolorystyczny, który będzie najlepiej odpowiadał naszym upodobaniom.

Wróć do bloga

Kontakt

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

rolety

LUZINO

ul. Rumiankowa 8

rolety

609-726-361

rolety
rolety