PRZEWIŃ  STRONĘ

rolety

Blog

Moskitiery jako ochrona przed owadami

Większość z nas z utęsknieniem czeka na ciepłe dni i równie ciepłe noce. Jednak przyjemność tych chwil potrafi zakłócić inwazja komarów, much i innych bzyczących insektów. Owady przedostające się do wnętrz irytują zarówno mieszkańców miast, jak i terenów wiejskich. Skutecznym sposobem, by zabezpieczyć się przed ich niepożądanymi wizytami, jest zastosowanie moskitier. W naszym wpisie opowiadamy o zaletach tej sprawdzonej i bezpiecznej ochrony okien oraz drzwi.

Jak powstrzymać owady?

Wpadające do pomieszczeń owady denerwują bzyczeniem. Niemiła jest nam ich obecność ze względów estetycznych i higienicznych, np. muchy przenoszą groźne bakterie i inne drobnoustroje. Uciążliwe są ugryzienia komarów, których pamiątki nosimy pod postacią swędzących bąbli. Jednak oprócz swej dokuczliwości owady mogą być dla wielu z nas także niebezpieczne. W czasach powszechnie występujących alergii nie zawsze wiemy o tym, że jesteśmy uczuleni na jad pszczoły czy ugryzienia innych przedstawicieli z rzędu błonkoskrzydłych. Wówczas ugryzienie lub jad takiego owada może realnie zagrozić zdrowiu albo życiu. Nie trzeba więc nikogo przekonywać, że warto w skuteczny i bezpieczny sposób zablokować dostęp do naszych wnętrz wszelkim insektom.

W tej roli znakomicie sprawdzają się moskitiery zakładane w oknach, drzwiach oraz oknach balkonowych. W przeciwieństwie do odstraszających sprejów, świec zapachowych i innych środków nie wywierają one negatywnego wpływu na nasze zdrowie i otoczenie wokół nas. Jednocześnie moskitiery sprawnie powstrzymają owady przed wtargnięciem do mieszkania czy domu. Ich montaż powinni rozważyć mieszkańcy terenów podmokłych czy znajdujących się w bliskim sąsiedztwie zbiorników wodnych. Również budynki na skraju lasu czy otoczone gęstą roślinnością warto wyposażyć w ten typ zasłon.

Co warto wiedzieć o moskitierach?

Do produkcji moskitier stosujemy modele siatek charakteryzujące się dużą gęstością. Oczka siatki o minimalnej średnicy uniemożliwią przedostanie się do środka budynku pszczół czy komarów, ale też drobniejszych owadów, jak na przykład meszki. Niezależnie od tego, czy mieszkają Państwo w mieszkaniu bądź w domu jednorodzinnym, to znajdą satysfakcjonujący model moskitiery.

W naszym sklepie oferujemy kilka zróżnicowanych rodzajów moskitier, które można bez trudu dostosować do dowolnego rozmiaru okien, drzwi balkonowych czy nawet drzwi wejściowych. Popularnymi i chętnie wybieranymi modelami są klasyczne moskitiery ramkowe okienne oraz moskitiery drzwiowe. Ciekawą propozycją są również wersje rolowane, przesuwne oraz plisowane, które będąc systemami ruchomymi, są łatwe w użytkowaniu, ale też nie utrudniają przemieszczania się przez drzwi wejściowe lub balkonowe.

Niezwykle uproszczony proces zamawiania oraz oferta fachowego montażu sprawiają, że dzięki moskitierom uwolnimy się od wizyt owadów szybciej, niż myślimy. Wreszcie będziemy mogli spać spokojnie przy otwartym oknie albo cieszyć się ciepłymi, letnimi wieczorami.

Rozpatrując zalety moskitier, warto jeszcze wspomnieć o tym, że skutecznie chronią przed przenikaniem pyłków roślin oraz drobin kurzu do wszelkich wnętrz. Na tę informację powinny zwrócić uwagę osoby zmagające się z alergiami, astmą czy częstymi infekcjami układu oddechowego, a montaż moskitier poprawi komfort ich funkcjonowania.

Wróć do bloga

Kontakt

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

rolety

LUZINO

ul. Rumiankowa 8

rolety

609-726-361

rolety
rolety