PRZEWIŃ  STRONĘ

rolety

Blog

Podstawowe rodzaje osłon okiennych

Letnie przegrzewanie się pomieszczeń oraz ich zbytnie nasłonecznienie sprawia, że w przypadku większości domów, mieszkań i miejsc pracy konieczne jest zastosowanie osłon okiennych. Ich rodzaje różnią się zarówno pod względem miejsca montażu, jak i sposobu wykonania czy zastosowania.

Jakie są rodzaje osłon okiennych?

Podstawowym kryterium podziału osłon okiennych jest miejsce ich montażu na oknie. Możemy tutaj mówić o montażu zewnętrznym i wewnętrznym.

Do osłon wewnętrznych należą:

- żaluzje poziomie – wykonane najczęściej z aluminium lub drewna. Pozwalają na zacienienie pomieszczenia i są niedrogie. Popularne zarówno w mieszkaniach, jak i biurach;

- żaluzje pionowe tzw. verticale – nadają się przede wszystkim jako osłona dużych okien w większych pomieszczeniach;

- rolety – są to osłony okienne wykonywane przede wszystkim z wysokiej jakości materiałów. Powlekane odpowiednią warstwą zabezpieczającą je przed wysoką temperaturą i wilgocią. Rolety wykonywane są w różnych systemach i tak możemy mówić o roletach w systemie dzień-noc, plisowanych i wolno wiszących czy tzw. rzymskich;

- plisy – nazywane też żaluzjami plisowanymi, są bardzo interesującym rozwiązaniem, które umożliwia osłonę okien o nietypowych kształtach np. półokrągłych czy trójkątnych.

Z kolei do osłon zewnętrznych zaliczamy:

- rolety fasadowe – zwijane do dużej kasety zapewniają pełne zacenienie wnętrza. Dodatkowo chronią też przed nadmiernym hałasem z zewnątrz i włamaniem;

- żaluzje zewnętrzne – zasada ich działania przypomina tradycyjne żaluzje wewnętrzne, a wykonywane są najczęściej z aluminium okrytego odpowiednim lakierem;

- markizy - umożliwiają ochronę balkonu lub tarasu przed nadmiernym nasłonecznieniem i pozwalają na pełne wykorzystanie tych przestrzeni w słoneczne dni.

Innym rodzajem osłon okiennych, który nie służy do ochrony przed światłem słonecznym, są moskitiery. Ich funkcją jest ochrona wnętrza przed owadami oraz opadami pyłków drzew. Moskitiery można zastosować zarówno do osłony okien, jak i drzwi.

Szeroka oferta F.H.U. DAREK pozwala na wybór osłon, które najbardziej nam odpowiadają i jednocześnie są najwłaściwszym rozwiązaniem dla okien w naszym domu czy mieszkaniu.

Wróć do bloga

Kontakt

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

rolety

LUZINO

ul. Rumiankowa 8

rolety

609-726-361

rolety
rolety