PRZEWIŃ  STRONĘ

rolety

Blog

Roleta jako zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi

Rolety, czyli nowoczesne zasłony, które można zainstalować zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie okna, cieszą się coraz większą popularnością zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i w sklepach z witrynami. Dzieje się tak nie tylko dzięki ich podstawowej funkcji, jaką jest osłanianie okien i wnętrza przed wzrokiem przechodniów lub działaniem pogody, lecz również za sprawą łatwości ich obsługi - w zależności od zastosowanego mechanizmu rolety możemy podnosić i opuszczać, używając linki lub łańcuszka, nawijając je na wałek lub posługując się elektrycznym silniczkiem.

Rolety a ochrona przed działaniem pogody

Żaluzje i rolety pełnią przede wszystkim funkcję zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych. Gorące lato stanie się więc bardziej znośne, gdy ochłodzimy z ich pomocą powietrze w mieszkaniu, odcinając promieniom słonecznym dostęp do wnętrza. Zimą z kolei pomogą nam one zatrzymać nagrzane powietrze w pomieszczeniu, minimalizując straty ciepła.

Obok dostępnych na rynku różnych rodzajów rolet - począwszy od rolet klasycznych, poprzez plisowane aż do tzw. rolet rzymskich, które po pociągnięciu za sznurek zwijają się w malownicze fale - znajdziemy dwa rodzaje rolet, które doskonale sprawdzą się jako ochrona przed skrajną temperaturą czy opadami. Są to:

- rolety dzień-noc - ich głównym atutem jest zastosowanie specjalistycznego systemu zaciemniania wnętrza. Ułożony w dwóch warstwach, specjalnie do tego celu zaprojektowany materiał kontrolujemy za pomocą łańcuszka. Dzięki temu możemy w szybki i łatwy sposób ograniczyć lub całkowicie odciąć dostęp światła do pomieszczenia.

- rolety w kasetach - montuje się je na wewnętrznej ramie okna. W tym celu można przykleić je do ramy za pomocą dwustronnej pianki samoprzylepnej lub zastosować specjalne wieszaki sprężyste. Ich mocnym atutem jest fakt, że można instalować je zarówno na szczycie ramy, jak i na listwach przyszybowych - tak, by część okna pozostała nieosłonięta. Zawarte w zestawie kasety z prowadnicami wykonane są z aluminium lub PCV, co zapewnia całkowitą ochronę przed gradem, gwałtownym deszczem czy innymi zjawiskami atmosferycznymi.

Wróć do bloga

Kontakt

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

rolety

LUZINO

ul. Rumiankowa 8

rolety

609-726-361

rolety
rolety