PRZEWIŃ  STRONĘ

rolety

Blog

Żaluzje czy rolety - co wybrać?

Mimo że jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyły się raczej z biurami i budynkami użyteczności publicznej, żaluzje i rolety na dobre już zagościły w naszych domach. Chronią przed słońcem, nocą dają nam odrobinę intymności, a z racji tego, iż dostępne są w wielu kolorach i wzorach pełnią też funkcję ozdoby oraz stają się elementem aranżacji wnętrza. Gdy decydujemy się na remont, kupujemy nowe mieszkanie, czy też po prostu chcemy nieco zmienić wygląd naszego mieszkania, stajemy jednak przed dylematem co wybrać – żaluzje czy rolety? Zastanówmy się, czym różnią się oba te rozwiązania i na które z nich warto się zdecydować.

Oferta jest duża, ale co wybrać?

Oferta żaluzji i rolet jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak jak wybrać rozwiązanie, które będzie najwłaściwsze do danego wnętrza i najbardziej nas zadowoli? Warto przyjrzeć się temu, z czego są wykonane rolety i żaluzje oraz ich rodzajom. Pomoże nam to w wybraniu pomiędzy jedną a drugą możliwością. Najpierw warto zwrócić uwagę na materiały. Żaluzje wykonywane są przede wszystkim z aluminium, tworzyw sztucznych lub drewna. Natomiast rolety z wysokiej jakości tkanin. W kwestii aranżacji wnętrza musimy zwrócić uwagę na całość pomieszczenia. Do bardziej nowoczesnych i minimalistycznych pokoi z pewnością pasować będą gładkie, pozbawione wzorów rolety. Po ich podciągnięciu do góry zyskamy efekt powiększenia przestrzeni. Ponadto okno pozbawione firan, a zasłaniane jedynie roletami wydaje się nowocześniejsze. Jeśli zaś zdecydujemy się na rolety z ozdobnym motywem, zyskamy dodatkowy element wystroju. Żaluzje doskonale zaś prezentują się w pokojach o nieco bardziej tradycyjnym charakterze. Drewniane doskonale dopełnią np. wnętrza w stylu kolonialnym. Z kolei żaluzje pionowe idealnie wpasują się w przestronne pokoje w dużym domowym salonie. Uniwersalne są zaś żaluzje aluminiowe, które pasują do wielu rodzajów wnętrz, także do tych bardziej nowoczesnych i minimalistycznych.
Pozostaje jeszcze kwestia ochrony przed słońcem. Jeśli chodzi o rolety, dużą popularnością cieszy się tzw. system dzień-noc pozwalający na samodzielną regulację stopnia światła przepuszczanego do wnętrza bez konieczności podnoszenia rolet. Tradycyjne rolety pokrywane bywają od zewnątrz specjalną warstwą odbijającą promienie słoneczne lub cienką warstwą odpowiedniej gumy, która nie pozwala na przedostawanie się słońca do pomieszczenia.

Jak widać, kwestia wybór osłony okiennej zależy w dużej mierze od wnętrza, w którym będzie ona zamontowana oraz od indywidualnych upodobań.

Wróć do bloga

Kontakt

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

rolety

LUZINO

ul. Rumiankowa 8

rolety

609-726-361

rolety
rolety